Blog

Tünel tipi parça yıkama makinesi
Tünel tipi parça yıkama makinesi
Bu sistemler tam otomatiktir, ısıtılmış sulu çözelti kullanır ve genellikle temizlenecek öğeyi bir uçtan bir tünelden diğerine hareket ettiren bir konveyörden oluşur. Kapalı tünelde, yıkama, durulama, kurutma veya bu istasyonların herhangi bir sayıda kombinasyonu için bölümler olabilir. Konveyör bant üzerine doğrudan  veya sepetle konan malzemeler , ayarlanabilen bant hızıyla sprey yıkama , sprey durulama , hava üfleme ve kurutma ünitelerinden geçerek boşaltma platformuna gelir. Manuel veya konveyörle sürekli besleme yapılarak kesintisiz sürekli yıkama yapılabilir. Yıkama prosesi ; nozullar ile malzemelerin her noktası taranabilecek şekilde dizayn edilir. Hertürlüyağ , talaş, ve kalıntıya göre yıkama basınçları , nozul yerleşim şekilleri ve prosesleri ayarlanarak istenilen kalitede yüzey temizliği yapılabilir. Prosese göre istenildiği kadar üniteler arttırılabilir veya eksiltilebilir. Firmamız istenilen ölçü ve özellikte yıkama makinası imalatı yapabilmektedir.
Parça Yıkama Makinaları
Parça Yıkama Makinaları
Parça yıkama makinaları kir, karbon, yağ, gres, metal talaşları, kesme sıvıları, kalıp ayırıcılar, mürekkep, boya ve korozyon gibi iş parçalarındaki kirleri veya kalıntıları temizlemek için kullanılan bir  makinadır. Parça yıkama makinaları yeni üretim ve yeniden üretim süreçlerinde kullanılır; montaj, inceleme, yüzey işleme, paketleme ve dağıtım için hazırlanırken küçük veya büyük parçaların yüklerini temizlemek, yağdan arındırmak ve kurutmak için tasarlanmıştır. Parça yıkama makinası, birçok oto tamir atölyesinde yaygın olan manuel "tambur üzerine batar" kadar basit olabilir veya doğrudan parça taşıma sistemlerine sahip çok karmaşık, çok aşamalı üniteler olabilir. Parça yıkayıcılar, bağlantı elemanları, somunlar, cıvatalar ve vidalardan dizel motor bloklarına ve ilgili parçalara, ray yataklarına, rüzgar türbini dişli kutularına ve otomotiv montajlarına kadar bakım, onarım ve yeniden üretim operasyonlarında da gereklidir. Parça yıkayıcı, basınçlı yıkayıcıdan belirgin şekilde farklıdır, çünkü parça yıkayıcılar tipik olarak kapalı bir dolapta parçaları otomatik olarak temizlerken, basınçlı yıkayıcılar tipik olarak elle çalıştırılan bir çubuğun ucuna monte edilmiş tek bir püskürtme memesine sahiptir. Modern endüstriyel teknoloji, son işlem sürecinin birçok parçasını bir araya getirmeyi mümkün kılar. Üretim sürecinin entegre bir parçası olarak, otomatik parça yıkayıcılar parçaları otomatik bir döngüde yükleyebilir, yıkayabilir, durulayabilir, kurutabilir ve boşaltabilir.
Endüstriyel Parça Yıkama Makinası Verimliliği
Endüstriyel Parça Yıkama Makinası Verimliliği
Endüstriyel bir üretici verimliliği optimize etmenin yollarını düşündüğünde, bileşen imalatından kalite kontrole kadar operasyonlarının birçok yönünü dikkate alacaklardır. Göz ardı edilmemesi gereken önemli bir alan parça yıkama işlemidir. Parçaların yıkanması fazla dikkate alınmayabilir. Ne yazık ki bu yaklaşım, verimlilik açısından büyük miktarda potansiyel atığı göz ardı etmektedir. İster yeni bir endüstriyel parça yıkayıcı alın, ister mevcut bir parça temizleme sisteminin değiştirilmesini düşünün, verimliliği artırmak için aramanız gerekenler: 1. Parça yıkayıcı parçalardan kirletici maddeleri etkili bir şekilde temizler Parça temizleme sisteminiz işi tek bir döngüde yapmalıdır. Sisteminiz eskiyse veya uygulamanız için uygun değilse, sahip olduğunuz şeyin olabildiğince iyi olduğunu düşünebilirsiniz. Bu doğru değil. Geniş bir ihtiyaç yelpazesine uyacak birçok yıkayıcı seçeneği mevcuttur. 2. Parça yıkama sistemi, parça yüzeylerinin bozulmasına neden olmaz Yıkama işleminiz sadece kir ve kirletici maddeleri temizlemelidir. Çok sert veya aşındırıcı olan bir sistem veya temizleme çözeltisi, kısmen hasara neden olabilir. Kapsamlı temizlik elde etmek için yüzey kalitesini feda etmek gerekli değildir. Mevcut birçok temizleme seçeneği ile parça yüzey hasarı asla kabul edilemez. 3. Parça temizleme ekipmanı yatırım ve kullanım maliyetleri bütçe ihtiyaçlarını karşılar Bir temizleme sisteminin maliyeti göz önüne alındığında, sistemin maliyeti vardır ve sistemin kullanım ve bakım masrafları söz konusudur. Eski bir sistemi yerinde tutarak veya ucuz ekipman satın alarak tasarruf edebilirsiniz, ancak bu karar uzun vadeli verimlilik açısından son derece maliyetli olabilir. 4. Parça temizleme sistemi çevreye karşı sorumludur Çevresel sorumluluk, ileri görüşlü çoğu işletme için yüksek bir önceliktir. Kullandığınız endüstriyel parça yıkama işlemi hakkında verdiğiniz kararlar, işletmenizin çevre dostu olması üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bazı parça temizleme sistemleri, çevreye olumsuz bir etkisi olmadan etkili olacak şekilde tasarlanmıştır. 5. Parça yıkama sistemi kullanıcı ile ilgili sağlık veya güvenlik risklerini içermez Çevreyi korumak için özel olarak tasarlanmış parça yıkama sistemlerini bulabileceğiniz gibi, kalite sistemlerinin de kullanıcı ve işyeri güvenliği göz önünde bulundurularak tasarlandığını göreceksiniz. 
Ultrasonik Parça Yıkama Makinaları
Ultrasonik Parça Yıkama Makinaları
Ultrasonik  parça yıkama makinaları, kirleri ses dalgaları ve titreşim tarafından oluşturulan küçük, ultrasonik kabarcıklar, patlamalar ve çözücülerle temizler. Bu yıkayıcılar popülerlik kazanmaktadır, çünkü çevre dostu, güvenli ve hassas temizlik sunmaktadırlar. Ultrasonik temizlemeyi bağımsız bir teknoloji olarak gerçekleştirebilir veya mevcut sulu veya yarı sulu temizleme sistemlerinize dahil edebilirsiniz. Ultrasonik temizleyiciler, kullanıcıların ürünlerinin en uzak ve minik köşelerini bile temizlemelerini sağlar. Ultrasonik temizleme en çok mücevher, ısı eşanjörü, hassas elektronik parçaların, saatlerin, silahların, hassas aletlerin ve diş ve tıbbi aletlerin temizliğinde kullanılmaktadır.
Parça Yıkama Makinasının Avantajları
Parça Yıkama Makinasının Avantajları
İşyerinize endüstriyel parça yıkama makinası almanız size birçok avantaj sağlar: Çalışma süresini azaltır Güvenli bir çalışma ortamı sağlar Ekipman ve parçaların ömrünü uzatır Tasarruf sağlar.
Endüstriyel Yıkama Makinası
Endüstriyel Yıkama Makinası
Endüstriyel yıkama makinası, çeşitli parçalardan her türlü kirleticiyi çıkarmak için etkili bir araçtır. Bu kirleticiler arasında karbon, yağ, gres ve kir bulunur. Endüstriyel yıkama makinası sıklıkla endüstriyel, otomotiv, medikal ve elektronik sektörlerinde kullanılır. Endüstriyel yıkama makinalarının birbirinden farklı detayları vardır, ancak genel olarak endüstriyel parça yıkama makinaları şu şekilde çalışır: İlk olarak parçalar sistem kayışına veya sistem kazanına yerleştirilir. Daha sonra içine daldırıldığı veya püskürtüldüğü solventler, buharlar, sıcak su, asitler, deterjanlar vb. kirleticileri parçalayarak parçalardan uzaklaştırır. Bu işlem esnasında, fırçalar ve yıkayıcılar inatçı kirleticilerin çıkarılmasına yardımcı olur. Filtrasyon sistemi, bu işlemden kaynaklanan tüm kalıntıları ve atıkları toplar. Endüstriyel yıkama makinasının pek çok faydası vardır. Makinelerinizin iyi ve sorunsuz çalışmasını sağlarlar. Endüstriyel yıkama makinasının bakım maliyetleri düşüktür. Düşük işletme maliyetlerine sahiptirler. Kullanımı kolaydır. Enerji açısından verimlidirler ve birçok çevre dostu solvent ve proses seçeneği sunarlar. Endüstriyel yıkama makinası ürünlerimiz hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.